ابراز نگرانی فرماندار خداآفرین از افزایش طلاقامین امینیان روز یکشنبه در جلسه کارگروه مشترک امور اجتماعی و فرهنگی و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان افزود: در چهار ماهه نخست امسال 175مورد ازدواج در خداآفرین ثبت شده که از این تعداد 153مورد روستایی و 22مورد نیز شهری است.
وی با اشاره به اینکه به دلیل مجاورت بخش گرمادوز این شهرستان با استان اردبیل آمار ثبتی ازدواج این بخش به آمار شهرستان افزوده نمی شود، گفت: میانگین سن ازدواج در خداآفرین 28سال در بین مردان و 22سال در بین زنان است.
امینیان ادامه داد: در سال 95 ازدواج های زیر 15سال در این شهرستان 12مورد در بین مردان و 38 مورد در بین زنان ثبت شده که این میزان سن ازدواج در ببن زنان آسیب محسوب می شود که باید با شناسایی مناطق مورد هدف با انجام مشاوره وآگاهی بخشی لازم صورت گیرد.
وی افزود: به دلیل عدم ثبت رسمی طلاق در شهرستان بر اساس آمار غیررسمی از هر سه ازدواج در این شهرستان به طلاق منجر می شود که این معضل نگران کننده است.
امینیان یادآور شد: باید بخش های مشاوره ازدواج تقویت و دستگاه های فرهنگی نیز در این زمینه فعال باشند.
وی با اشاره به اینکه وام ازدواج جوانان که برای هر زوج یکصد میلیون ریال تعیین شده است، تا پایان شهریور پرداخت می شود، گفت: در چهار ماهه نخست امسال 123 فقره وام ازدواج از سوی بانک های عامل شهرستان به جوانان پرداخت شده است و این طرح به صورت ضربتی ادامه دارد.
امینیان اظهار کرد: بانک های عامل ملزم هستند برای زوج هایی که ثبت نام کرده اند از اول مرداد تا پایان شهریور ماه امسال وام های درخواستی را پرداخت کنند.
وی از برگزاری همایش توسعه پایدار شهرستان خداآفرین و نقش نخبگان منطقه در آن در 17شهریور ماه امسال خبر داد و افزود: در این همایش که حدود 250 نفر افراد غیر ساکن با تحصیلات عالی و فعال در رشته های مختلف با ویژگی های نخبه فکری، نخبه کارآفرین و نخبه ابزاری یا همان مدیر میانی به بالا شناسایی شده اند که این همایش با هدف شناسایی ظرفیت ها و توانایی نخبگان با محوریت سند تدبیر و توسعه شهرستان و استفاده از راهکار پیشنهادی آنان برای توسعه شهرستان برگزار می شود.
شهرستان خداآفرین با جمعیت 35 هزار نفر در 225 کیلومتری شمال تبریز واقع است.
این شهرستان دارای سه بخش مرکزی، گرمادوز و منجوان و یک شهر است که بیش از 94 درصد جمعیت آن ساکن روستاها و بقیه شهرنشین هستند.
خبرنگار: الهام جوادزاده ** تنظیم: مرتضائی ** انتشار: رستگار
7468/3038/6183انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید