افتتاح دوازدهمین اتاق مادر و کودک در ایستگاه مترو حرم امام(ره)به گزارش خبرنگار ایرنا؛ همزمان با حضور اعضای شورای پنجم شهر تهران در مترو برای شرکت در آئین تجدید میثاق با امام راحل در حرم مطهر در عصر روز گذشته اتاق مادر و کودک ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران روز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شرکت نگاه ویژه ای به ارتقا امکانات رفاهی اقشار خاص مانند زنان باردار، کودکان و سالمندان دارد افزود: خدمات رسانی به این اقشار موجب بالا رفتن میزان استفاده از وسایل نقلیه عمومی در پایتخت می‌شود.
محمد احمدی بافنده اظهار کرد: طرح اتاق مادر و کودک ایستگاه‌های مترو در راستای مصوبه «شهر دوستدار کودک» و تحقق عدالت اجتماعی برای مادران، انجام شده است و در حال حاضر بسیاری از ایستگاه های پرتردد ما مجهز به این اتاق ها هستند.
به گفته مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، ارتقای سلامت و بهداشت مادر و کودک، حفظ شئونات اسلامی و اخلاقی ، شیردهی به نوزادان و نظافت آن‌ها، ارتقای کرامت مادران، ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر و برطرف کردن نگرانی مادران در اماکن عمومی شهر از جمله اهداف ایجاد اتاق های مادر و کودک در ایستگاه های مترو است.
در این اتاق ها که به همت امور بانوان شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه و امور ایستگاه ها ایجاد شده امکانات مختلفی همچون امکان شستشو و نظافت کودکان، گرم کردن شیر و غذای کودکان، محل خواب و استراحت کودکان درنظر گرفته شده است و مادرانی که با مترو تردد می‌کنند، می‌توانند از خدمات این اتاق ها بهره ببرند.
پیش از این ایستگاه‌های امام خمینی، تهرانپارس، تئاتر شهر، پایانه جنوب، صادقیه، عبدل آباد، بهارستان، تجریش، شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی (ره) به اتاق‌های مادر و کودک مجهز است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/1109/7243 / 1539انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید