توانمندی زنان در پیشبرد اقتصاد مقاومتی نباید نادیده گرفته شودبه گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز دوشنبه در نخستین نشست توجیهی ایجاد صندوق اعتبارات خرد محلی ویژه زنان روستایی که با حضور فرزانه مافی مدیر ملی پروژه ایجاد صندوق اعتبارات خرد محلی کشور برگزار شد،افزود: مشارکت پذیری و هم افزایی زنان روستایی بدون شک به پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی کمک می کند.
این مسئول گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و نقش مهمی در جامعه دارند و می توانند به عنوان یکی از محورهای اصلی پیشرفت و توسعه در جامعه نقش آفرینی کنند.
وی اظهار کرد: زنان روستایی در فعالیت های کشاورزی و استفاده بهینه از منابع روستایی می توانند نقش مهمی داشته باشند و باید تلاش کنیم با ایجاد خود باوری و مشارکت پذیری در بین آنان در زمینه فعالیت های روستایی، مسیر توسعه پایدار را در جامعه هموار کنیم.
مشاور امور بانوان و امور خانواده استاندار قزوین اظهارداشت: مهمترین مسئله برای بانوان توانمند ایجاد اشتغال زایی است و در این راستا توانسته ایم با راه اندازی بازارچه‌های فصلی و نمایشگاه‌ها در سطح استان برای فروش محصولات تولیدی آنان و اشتغالزایی و همچنین تشویق آنان به تولید گام هایی خوبی برداریم.
بیدخام در ادامه خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت ها و بسترهای مناسب روستا برای بانوان روستایی و ایجاد فرصت های شغلی برای آنان استفاده کرد تا جاذبه های شهری آنان را به سمت شهر و مهاجرت از روستا سوق ندهد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با ایجاد طرح هاو برنامه های مناسب و حمایت از صندوق های خرد روستایی بویژه برای زنان روستایی گا مهای موثری در راستای توسعه و پیشرفت استان برداشت.
6104*3013
خبرنگار: ناصرنیلی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید