جشن آغاز زندگی مشترک 110 زوج جوان در ساوجبلاغبه گزارش ایرنا، شاپور قاسمی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره ) ساوجبلاغ گفت: برای خرید جهیزیه این زوج ها چهار میلیارد ریال هزینه شده است .
وی بیان داشت : ازابتدای امسال تاکنون 200 زوج جوان در ساوجبلاغ با حمایت کمیته امداد به خانه بخت رفته اند.
قاسمی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 600 خانواده تحت پوشس کمیته امداد با دریافت 100 میلیارد ریال تسهیلات صاحب شغل شده اند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرزدر این مراسم گفت : برگزاری ازدواج های آسان جوانان اولویت این نهاد است که درصدد هستیم تا پایان سال جاری مراسم پیوند 1200 زوج تحت پوشش کمیته امداد را در استان بر گزار کنیم.
محمد محمدی فرد باتاکید بر لزوم بهره مندی از مساعدت خیرین برای توسعه این قبیل اقدامات در جامعه، افزود: بدون شک با کمک خیرین می توان تعداد بیشتری از زوج های جوان را تحت پوشش قرار داد.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل صندوق قرض الحسنه با مشارکت خیرین و اقشار مختلف مردمی به منظور ارائه تسهیلات به جوانان در دستور کار قرار دارد.
محمود بهمنی با اعلام اینکه سقف ارائه اعتبارات به کمک های مردمی و خیرین بستگی دارد، تصریح کرد: باید به این مهم اشاره کرد که امکانات دولت و بانک ها محدود است.
وی با تاکید بر اینکه در قانون 5 ساله برنامه ششم توسعه کشور حقوق و مزایای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی 5 برابر افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: این مهم به تورم متصل شده است.
بهمنی با اشاره به وجود یک میلیون و 500 هزار مددجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و 700 هزار مددجو تحت پوشش بهزیستی در کشور، گفت: درصد هستیم برنامه های خوبی برای بهبود وضعیت معیشیتی این افراد اتخاذ شود.
6155/1535 خبرنگار: مریم صوفی **انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید