جشن بزرگ ازدواج آسمانی در تکاب برگزار شدبه گزارش ایرنا، در این مراسم برنامه های مختلف فرهنگی و هنری از جمله قطعات موسیقی توسط هنرجویان کودک و نوجوان و نمایش هایی با مضامین زندگی مشترک و مسائل اجتماعی اجرا شد.
کارگاه آموزشی مهارت های زندگی و بیان نکات مهم و مشاوره های پیش از ازدواج نیز از دیگر بخش های این جشن بود.
در این مراسم همچنین به چند تن از زوج های جوان و عروس و داماد هایی که تازه ازدواج کرده اند کمک هزینه تهیه جهیزیه از سوی تعدادی از ادارات شهرستان تکاب اعطا شد.
به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان تکاب در این مراسم با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) گفت: نقش آموزش و مشاوره در تحقق یک زندگی مشترک موفق بسیار مهم و موثر است.
ایرج ثقفی افزود: جوانان به طور حتم مشاوره های پیش از ازدواج و آموزش های لازم در زمینه کسب مهارت های زندگی را جدی بگیرند.
وی اظهار کرد: زوج های جوان برای یک زندگی موفق سیره زندگی و اخلاقی ائمه اطهار (ع) را مورد توجه قرار داده و از فضایل اخلاقی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بهره مند شوند.
وی بیان کرد: توجه به اصل تعهد در زندگی مشترک و احترام متقابل زوج ها به یکدیگر برای زندگی موفق لازم و ضروری است.
وی گفت: زوج های جوان صرفه جویی و قناعت، حفظ روحیه امیدواری و تعمیق محبت را در زندگی مشترک خود مورد تاکید و توجه جدی قرار دهند.
وی اضافه کرد: آموزه های دینی و زندگی درخشان و پر برکت ائمه اطهار (س) منبعی عظیم برای خوشبختی جوانان و زندگی مشترک زوج های جوان است.
اول ماه ذی الحجه، سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است.
شهرستان تکاب با 80 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7514/3093**خبرنگار: امیر خالق نژاد **انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید