خانواده های ایرانی نیاز به فضای گفت و گوی ملی دارندبه گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در آیین نکوداشت خدمات صادقانه شهیندخت مولاوردی در سازمان بهزیستی کشور افزود: خانواده های ایرانی باید بتوانند از یک گفت و گوی درونی و شنیدن صدای جوانان بهره ببرند چون شنیدن یکی از مهارت های مهم گفت و گو است و متاسفانه گاهی برای شنیدن صداها به ویژه صدای جوانان و نوجوانان و دختران، وقت و توجه کافی نداریم.
وی تاکید کرد: استحکام خانواده به اصلاح روابط و سپس به برقراری یک گفتمان سالم درون خانواده، مرتبط است و ایجاد فضای گفت و گو با توجه به مشکلات و شکاف نسلی که در جامعه ما دارد و روزبروز گسترده تر می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی در ادامه به اقدامات شهیندخت مولاوردی در دوران معاونت رئیس جمهوری در حوزه زنان و خانواده اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در جهت به ثمر نشاندن نهال هایی که مولاوردی در دوران خدمات خود کاشتند ، گام برداریم و بسیاری از آن برنامه ها و سیاست ها با همکاری دستگاه های مختلف از جمله بهزیستی را به ثمر بنشانیم .
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و تحولات حوزه زنان در دولت یازدهم گفت: در این دوران ، پایه گذاری بسیار ارزنده ای در حوزه زنان و خانواده رخ داد و امروز این سیاست ها را در برنامه ششم توسعه می بینیم.
ابتکار با تاکید بر نگاه متعادل دولت به نقش زنان و مردان و مسئولیت مشترک همه دستگاه های دولتی، افزود: همه دستگاه های دولت برای مخاطب عام ، سیاست گذاری و برنامه ریزی می کنند اما در عمل دسترسی زنان به این برنامه ها، بسیار متفاوت است و یکسان نیست.
وی ادامه داد: بنابراین ضرورت دارد به اینگونه مسائل در امر برنامه ریزی و سیاست گذاری کلان کشور ، توجه شود که البته پایه گذاری های خوبی در این زمینه انجام گرفته است.
وی اظهار داشت: همچنین علاوه بر زنان، گروه های خاصی مانند سالمندان و معلولان نیازمند توجه خاص هستند که باید برای آنان با همکاری دستگاه های تخصصی، برنامه ریزی ویژه ای شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: از دیگر شاخص های کاری مولاوردی که باید از آن قدردانی کرد در کنار سیاست گذاری موثر ، مساله نهادهای مدنی و جلب مشارکت سازمان های مردم نهاد است و استفاده از این سرمایه های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ابتکار با تاکید بر ضرورت بکارگیری توان سازمان های مردم نهادها و خیریه ها در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها ، گفت: زمینه مشارکت تشکل های مردم نهاد اجتماعی و زنان و خانواده در تصمیم گیری ها باید فراهم شود چراکه برون سپاری فعالیت ها و توان افزایی این تشکل ها می تواند به ارتقای کیفیت خدمات و ارتقای وضعیت عمومی جامعه و کاهش آسیب ها کمک کند.
وی یادآور شد: در زمینه بازنگری قوانین و مقررات و کلا سیاست های مرتبط با زنان به ویژه مسائل قضائی ، مولاوردی به دلیل پیشینه حقوقی خود کارهای ارزنده ای در این زمینه انجام داده است.
ابتکار گفت: امید است با همکاری مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه بتوانیم در زمینه خلاء های قانونی و بازنگری های لازم در مقررات برای فراهم کردن دسترسی های برابر ، اقدام کنیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه با تسلیت به خانواده های داغدار دانش آموزان هرمزگانی، افزود: واقعه تصادف دانش آموزان هرمزگانی، واقعه ناگواری است؛ برغم کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای اما هنوز تا رسیدن به استانداردهای جهانی در این زمینه ، بسیار فاصله داریم و این وقایع متاسفانه نشان دهنده این است که بیش از پیش در بحث استانداردها ، ضوابط ، مقررات و نظارت ها باید دقت کنیم .
به گزارش ایرنا، حادثه واژگونی دانش آموزان دختر اهل استان هرمزگان در حوالی قلعه بیابان بخش رستاق داراب فارس ، 9 کشته و 34 مصدوم به دنبال داشت.
اجتمام**9185**1569**خبرنگار: سادات حسینی خواه **انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید