نماینده مجلس:برای مبارزه با مواد مخدر عزم جدی وجود نداردزهرا سعیدی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه) و در مخالفت با انتخاب عبدالرضا رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور پیشنهادی دولت دوازدهم این مطلب را بیان کرد و گفت: اهمیت و جایگاه وزارت کشور در سیاست داخلی و توسعه کشور و بهبود امور بر کسی پوشیده نیست و موارد مهمی مد نظر دارم و در حضور ملت شریف ایران از وزیر پیشنهادی کشور به طور شفاف پاسخ می خواهم.
وی خاطر نشان کرد: هدف روشن شدن و شفاف سازی است و هیچ قصد دیگری ندارم و همانگونه که مجلس نشان داده است در کنار سایر قوا است.
نماینده مجلس تاکید کرد: در دولت یازدهم دکتر روحانی شما (رحمانی فضلی) را با رویکرد توسعه محور دعوت به کار کردند، چقدر فکر می کنید برای این مسیر اقدامات شایسته در چهار سال گذشته انجام داده اید؟
سعیدی تصریح کرد: آیا استانداران و مدیران شما با این ویژگی انتخاب شدند. در چهار سال گذشته به استان ها به خصوص اصفهان سفر داشته اید تا از نزدیک واقعیت ها را لمس کنید ؟ واقعا خودتان از عملکردتان برای حل معضل بیکاری و ظرفیت های اقتصاد مقاومتی رضایت دارید؟
وی گفت: هیات 14 نفره استانداران را مشخص می کند. انتظار ما از شما به عنوان وزیر کشور این بود به جای این که تمام تلاش شما رضایت همکاران شود؛ بدانید واقعیتی به نام مجلس وجود دارد.
نماینده مردم مبارکه خاطر نشان کرد : ما ظرفیتی داریم که مهمترین برنامه و قوانین توسعه بودجه در مجلس تصویب می شود، اگر نقدی می کنیم بر حسب وظیفه نمایندگی ماست و به خاطر عملکرد خود دولت و مردم است.
سعیدی خاطر نشان کرد: آنهایی که حصار بین مجموعه دولت و مجلس می کشند، استان ها را از ظرفیت نمایندگان محروم می کنند و در این بین این مردم نجیب هستند که ضرر می کنند.
وی تاکید کرد: آقای وزیر وزن مجلس را هم وزن دولت بدانید و اجازه ندهید مدیران شما مجلس را نادیده بگیرند تا مبادا مردمی که به روحانی رای دادند یا ندادند، شاهد افت شاخص های توسعه ای استان شوند.
این نماینده مجلس گفت: آیا اطلاع دارید استانداری که با حکم شما به کار گمارده شده در طول زمانی که از شما حکم گرفته یک جلسه ملاقات نگذاشته است و آیا این با شاخص های توسعه همخوان دارد؟
وی افزود: الان چند میلیون اتباع بیگانه در کشور داریم؟ هم فرصت کار را از کارگران ما گرفته و هم مشکلات عدیده به وجود آورده اند.
سعیدی تاکید کرد: متاسفانه میزان توجه شما به خدمات بانوان توانمند مورد قبول نیست و جا داشت شما به عنوان وزیر کشور به استانداران خود تاکید کنید که دست کم در ادارات کل خود بیش از این از توانمندی زنان شایسته استفاده کنند. البته ما دنبال سهم خواهی نیستیم.
وی اظهار داشت: اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر چه تاثیری مخصوصا در چهار سال گذشته داشته است؟ اقدامات کارآمد نبوده است و دوست دارم توضیحات شما را بشنوم و بدانم تا نمایندگان و ملت شریف قضاوت کنند.
نماینده مردم مبارکه خاطر نشان کرد: نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره فعالیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر نشان دهنده این است که از نظر معظم له این موضوع چقدر دارای اهمیت است ولی به دلیل کم توجهی ها و عدم حضور فردی که به صورت مصمم و دایم در آن جا انجام وظیفه کند، مشکلات بیشتر شده است.
سعیدی تاکید کرد: درباره مبارزه با مواد مخدر عزم جدی و برنامه مشخصی وجودد ندارد و اکنون یک نوع بی اعتمادی در مردم به وجود آمده است.
وی تصریح کرد: بیکاری و تورم و اعتیاد نگرانی های مردم است البته منصفانه عرض کنم در پیگیری های این ها نقش نداشتید.
سعیدی اظهار داشت: در ایران 14 میلیون خانواده درگیر فرد معتاد وجود دارد،نمی شود واقعیت را پنهان کنیم . سالانه چهار هزار تن قربانی مواد مخدر می شوند.
نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آقای رحمانی فضلی آیا حضور غیر قانونی و همزمان شما در دو پست دولتی یعنی وزارت کشور و دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر تقویت کننده مشکلات نبوده است.
سعیدی گفت: وزارت کشور چه اقدامی برای ساماندهی مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن دارد ؟ خودتان اگر بخواهید به خودتون نمره بدهید، محض رضای خدا چه نمره ای خواهید داد؟
وی افزود: حمایت شما از سمن ها قابل قبول نبوده است. ما در همه جا با تکیه بر مردم پیروز بودیم و چرا در بحث مواد مخدر مردم را درگیر نکردید؟
سیام**1751*1436*خبرنگار: خسرو محمدی*انتشار: داود پورصحت*انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید