یک مسئول استانی: سند راهبردی توسعه روستایی وعشایری خراسان شمالی تدوین می شودبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، مجید پورعیسی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: در چند روز گذشته نیز در راستای تدوین سند توسعه روستایی استان، 2 نفر از اساتید برجسته کشور در استان حضور پیدا کردند.
وی در بخش دیگر سخنان خود از مدیران خواست آنچه که برنامه ششم تکلیف کرده است، در دستور کار خود قرار دهند و در اجرای برنامه ها به اسناد بالادستی توجه داشته باشند.
پورعیسی با بیان اینکه سند آمایش سرزمینی و به روز رسانی آن در سطح کشور در دستور کار است گفت: این امر در استان نیز در دستور کار است و بر اساس قرار دادی که با مشاور منعقد شده، سند آمایش استان به روز رسانی می شود.

*مدیران دستگاه های اجرایی برای هر کاری اعتبار مطالبه نکنند
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه بعضا برخی مدیران برای درخواست اعتبار نامه می زنند و تکلیفی برای ما ایجاد می کند گفت: ما می توانیم فقط نامه هایی که از طریق کارگروه ها و مصوبه های کارگروه ها به دست می رسد را بررسی کنیم.
وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی برای انجام هر کاری اعتبار مطالبه نکنند و برای درخواست اعتبار دست به قلم نشوند.
وی تاکید کرد: درخواست اعتبار و تخصیص آن باید از مسیر درست آن انجام شود.
پورعیسی در بخش دیگر سخنان خود از نبود هماهنگی های لازم برای اجرای طرح جامع بررسی ظرفیت های کارآفرینی گردشگری اجتماع محور انتقاد کرد و به کنایه گفت: این همه هم افزایی و تعامل میان دستگاه های اجرایی مایه مباهات است.

* جابه جایی تیرهای چراغ برق معابر شهر و روستا
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی همچنین با اشاره به تصویب 36 میلیارد ریال برای کمک به جابه جایی تاسیسات شبکه برق معابر روستایی گفت: نیاز است تا این اقدام در معابر شهری نیز اجرایی شود.
وی تصریح کرد: باید شهرداری ها نیز مورد حمایت قرار گیرند تا جابه جایی تیرهای برق که در وسط کوچه پس کوچه مزاحم تردد هستند، جابه جا شوند.

* سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید