3000 تیربرق در معابر روستایی خراسان شمالی باید جابه جا شودعلیرضا صبوری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وجود تیرهای برق در وسط معابر، ایمنی تردد وسایل نقلیه را با خطر روبه رو کرده است و خطر برخورد با آن می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
صبوری گفت: تیرهای برق مزاحم، مبلمان روستایی را هم دچار خدشه کرده است و علاوه بر آن، برخورد وسیله نقلیه با آن می تواند خسارت هایی را به شبکه توزیع نیروی برق وارد کند.
صبوری اعتبار مورد نیاز برای جابه جایی این تیرها را 90 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 20 میلیارد ریال از این میزان از منابع داخلی و مابقی از محل اعتبارات تملک دارایی استان تامین می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در صورت اختصاص اعتبار، طی 2 سال تیرهای مزاحم در معابر روستایی جابه جا می شود.
بر اساس این گزارش 38 درصد از مشترکان شرکت برق خراسان شمالی معادل 125 هزار و 300 مشترک در روستاها است و 55 درصد از طول شبکه فشار متوسط معادل سه هزار و 300 کیلومتر و 47 درصد از شبکه فشار ضعیف معادل حدود 2 هزار کیلومتر در این شرکت در روستاهای این استان است.
7185 /6042 خبرنگار:کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید